Proč se na výrobní systém MES xMost spoléhají desítky firem po celé České republice?

Získejte kontrolu nad vaší výrobou – zvyšte efektivitu, snižte náklady a minimalizujte chyby

Chcete dostat výrobu pod kontrolu? Tak to potřebujete nezkreslená data. Přímo ze strojů.

Výrobní systém není samospásné řešení, které připojíte ke stroji a je vystaráno. Je to nástroj, který sbírá data v reálném čase a pravdivě je zobrazuje. Protože abyste mohli pracovat na zlepšení, potřebujete vědět, kde máte slabá místa. Jsou to prostoje? Vázne vám dostupnost? Kvalita? Plýtváte elektrickou energií? A co výkony zaměstnanců?

Sesbíraná data ze strojů automaticky propojujeme s daty od operátorů, tak můžete vyhodnocovat jak stroje, tak pracovníky. Výrobní data můžete doplnit také o informace z vašeho ERP systému. 

Společně s dalšími funkcemi výrobního systému jako je měření spotřeby elektrické energie, živý layout výrobní haly, digitalizované odvody práce, checklisty pro kontrolu kvality na dotykovém terminále získáte nástroj, který Vám otevře dveře k digitální transformaci výroby a Průmyslu 4.0 dokořán.

REÁLNÝ BĚH SYSTÉMU MŮŽETE VIDĚT PO PŘIHLÁŠENÍ  ZDE!
O přístup požádejte stisknutím tlačítka níže.

Po odeslání kontaktních údajů vám obratem pošleme login a heslo.

Sběr dat: Získejte přehled o stavu výroby

Monitoring strojů a sběr technologických a uživatelských dat je odrazový můstek k optimalizaci procesů. Získáte pravdivý a rychlý přehled o strojích, zakázkách, produktech i lidech na jedno kliknutí. A na očích je můžete mít kdykoli a kdekoli (na mobilu, LCD obrazovce ve výrobní hale, na tabletu i terminálu).

S xMost můžete monitorovat jakýkoliv výrobní stroj na elektrický proud, výrobní systém sbírá data pomocí elektrických impulsů. Se stroji umíme komunikovat i pomocí protokolů MODBUS, SIEMENS S7, OPC a mnoha dalších.

sběr dat ze strojů MES xMost

Dělejte informovaná rozhodnutí

oee přehled pro výrobní podniky

Nejlepší rozhodnutí jsou ta podložená přesnými a aktuálními daty. S MES xMost můžete rychle a správně reagovat na nastalé situace. A především se neustále zlepšovat. Například:

  • zvýšíte výkon zařízení díky snížení prostojů,
  • zvýšíte kvalitu díky snížení zmetkovitosti,
  • budete lépe plánovat výrobu i preventivní údržbu,
  • eliminujete plýtvání zdroji (energiemi, materiálem, penězi i potenciálem zaměstnanců).

Najděte problematická místa

Prostá výrobní statistika ke zvýšení efektivity nestačí. MES systém xMost většinu sesbíraných dat automaticky analyzuje a vy na základě reportů snadno identifikujete problémy. Data můžete filtrovat a porovnávat podle potřeby, nebo si vytvořit vlastní reporty. Snadno tak odhalíte důvody plýtvání a neefektivity, nízké kvality, prostojů a poruch.

  • Přestaňte plýtvat energiemi – xMost ukládá spotřebu elektrické energie k pracovišti, stroji, zakázce, výrobku i pracovníkovi.
  • Traceabilita – evidujte údaje o výrobcích, surovinách, výrobních linkách a dodavatelích.
  • Naučte se plánovat preventivní údržbu -– ​​protože xMost sbírá data přímo ze stroje, na jejich základě můžete preventivní údržbu naplánovat. Časem se naučíte předpovídat případnou poruchu, v předstihu obstarat náhradní díly a úkony naplánovat, aby údržba co nejmíň ovlivnila chod výroby.
reporting zakázek

Nenechte se zaskočit

oee přehled pro výrobní podniky

Na pozadí systému probíhá automatická kontrola přednastavených kritických událostí. Při jejich aktivaci pošle systém alarm (e-mail, sms). Dobře nastavené alarmy pomáhají na denní bázi. Pohlídají prostoje, kvalitu, preventivní údržbu, bezpečnost práce, dostupnost i stav výroby. Na alarmy a notifikace se prostě můžete spolehnout.

HLEDÁTE SPOLEHLIVÉHO PARTNERA V OBLASTI MES SYSTÉMŮ?
Jsme tu pro vás.

Kontaktujte nás a společně najdeme řešení, které bude přesně odpovídat vašim potřebám.

Napište nám!

Kontakt

+420 517 543 023

info@bartech.eu

Přihlásit k newsletteru